تلاش بی نتیجه خانواده رسول رضوی و اهانت بازپرس محمد زاده

آذوح: رسول رضوی از فعالین شناخته شده حرکت ملی همچنان در اطلاعات تبریز بسر می‌برد. این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان در حالی که نزدیک به یک ماه از زمان بازداشتش سپری می‌شود، در اطلاعات در وضعیت وخیم به سر می‌برد.
به گزارش گروه خبری تبریز سسی، خانواده رسول رضوی تلاش فراوانی کرده اند تا با وی ملاقات داشته باشند که متاسفانه تلاش خانواده وی در دادگستری تبریز بی نتیجه مانده است.
خانواده این فعال برای اطلاع یافتن از سرنوشت وی در دیداری که با آقای محمد زاده بازپرس شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب تبریز داشتند با برخورد و سخنان اهانت آمیز و غیر انسانی ایشان روبرو شده اند.
محمد زاده در جواب خانواده رسول رضوی گفته است که : هرکاری از دستتان بر می‌آید بکنید جواب نخواهم داد، اجازه دیدار نخواهیم داد.
همچنین پیشتر در مورد اتهام این فعال اظهار داشته‌اند که آقای رضوی همکاری نمی‌کند و به خاطر این هنوز ماندنی است.
یکی از نزدیکان این فعال اظهار داشته‌اند که وی به اتهام‌های واهی مورد شکنجه فیزیکی واقع گردیده، به طوری که برای منتقل نمودن این فعال به اتاق بازجویی از ویلچر استفاده می‌کرد و این نیز بر نگرانی‌ها از وضعیت جسمی این فعال افزوده است.
همچنین خبرها حاکی از آن است که روز اربعین ماموران امنیتی وی را به بهداری زندان مرکزی تبریز برای درمان انتقال داده و پس از درمان سطحی ایشان را دوباره به اطلاعات منتقل می‌نمایند.
وی تنها یک بار توانسته با خانواده خود از طریق تلفن در ارتباط باشد.
گفتنی است، ماموران اطلاعات تبریز پس از بازداشت وی اقدام به تفتیش تمام منزل وی نموده بودند.
رسول رضوی روز چهارشنبه ۱۳ آزر ماه ۹۲ در منزل پدری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
خاطر نشان کنیم که پیشتر، این فعال شناخته شده‌ی حرکت ملی آزربایجان روز یکشنبه ۱۷مهر ماه ۹۰ هنگام بر گشتن از کار توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده و تحت شدید ترین فشارها روحی و جسمی قرار گرفته بود.
وی روز شنبه ۲۳ مهر ماه ۹۰ از زندان به اداره اطلاعات منتقل شده و پس از ۱۰ روز دوشنبه ۳ آبان ماه همان سال به زندان مرکزی تبریز منتقل و در نهایت پس از تحمل ۱۶ روز به قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی به طور موقت از زندان مرکزی تبریز آزاد می شود.
همچنین، ایشان در پی سخنرانی که در ۱۳ فروردین ماه ۹۰ در مراسم اعتراض به خشک شدن دریاچه ی اورمیه در میدان آزربایجان تبریز ایفا کرد و خواهان برداشتن سدها از روی این دریاچه شد و به دنبال این سخنرانی در یک ماه گذشته ماموران اطلاعات یکبار برای دستگیری وی به منزلش آمده ولی موفق به دستگیری ایشان نشده بودند. وزارت اطلاعات طی تماسهایی نیز از او خواسته بودند تا خود را معرفی کند که فعال مدنی از خواست آنها امتناع کرده بود.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn