تمدید قرار بازداشت مهندس حسین علیزاده فعال حرکت ملی آزربایجان

آذوح: قرار بازداشت مهندس حسین علیزاده از فعالین شناخته شده حرکت ملی تمدید شد. قرار بازداشت این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان که از ۴ دی ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان تبریز به سر می‌برد به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید گردید.
به گزارش گروه خبری تبریز سسی، خانواده مهندس حسین علیزاده خبر داده‌اند که حدود ۱۰ روز است از وضعیت فرزندشان بی اطلاع هستند و تلاش این خانواده‌ برای دریافت مجوز ملاقات تا کنون به جایی نرسیده است.
در پیگیری‌هایی که اعضای خانواده این فعال انجام داده‌اند آقای محمد زاده بازپرس شعبه ۲۰ دادگاه انقلاب تبریز در مورد اتهام این فعالین پاسخی نداده و همچنین خبرهای منتشرشده در مورد ضرب و شتم وی نیز بر نگرانی‌های خانواده ایشان از وضعیت سلامتی فرزندنشان افزوده است.
این فعال در مدت بازداشت خود در اداره اطلاعات تنها یکبار با خانواده خود که ثانیه‌هایی به طول انجامیده تماس داشته‌اند.
گفتنی است، مهندس علیزاده عصر روز چهار‌شنبه ۴ دی ماه ۹۲ در محل کار خود توسط مامورین اداره اطلاعات تبریز بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل می‌شود.
پس از بازداشت ماموران اطلاعات به همراه ایشان به منزل وی برای تفتیش مراجعه می‌کنند که لپ‌تاپ و برخی کتاب‌های ایشان را با خود می‌برند
این فعال آزربایجانی روز جمعه ۶ دی ماه ۹۲ در تماس تلفنی کوتاه تنها از حضورش در اطلاعات تبریز خبر می‌دهد.
پیشتر، حسین علیزاده طی سفرسیاحتی که به کشور ترکیه داشتند. همزمان با سفر وی، عده‌ کثیری از آزربایجانی ها درمقابل سفارت ایران در آنکارا نسبت به سیاست های نادرست جمهوری اسلامی نسبت به ملت آزربایجان جنوبی اعم از سیاست خشکانیدن دریاچه  اورمیه و شکنجه زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی  و اعتراض به نقض حقوق بشر حکومت حاکم بر ایران میتینق اعتراضی بر پا کرده بودند.
این فعال آزربایجانی پس از بازگشت از سفر از سوی نیروهای امنیتی در محل کار خود ساعت‌ها مورد بازجویی و تهدید به بازداشت می گردد.
این فعال ملی ـ مدنی آزربایجان بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn