ظلم بی سابقه ای به فوتبال آذربایجان شرقی شد

آذوح: مشاور عالی سازمان ورزش شهرداری تبریز با انتقاد شدید از عملکرد کمیته استیناف در قبال تیم های فوتبال آذربایجان شرقی گفت: ظلمی که در حق تیم های شهرداری تبریز و مس سونگون وررقان شد هرگز به تیم های دیگر نشده بود.
به گزارش نصرنیوز احد اصغرنژاد با بیان اینکه هنوز مدارک تبانی شهرداری تبریز به این باشگاه ارسال نشده است، اظهار داشت: آقای صالحی رئیس کمیته استیناف در مصاحبه ای اعلام کرده اند که تیم شهرداری تبریز تبانی‌های متعددی به بهانه‌های مختلف انجام داده است و نباید تیم بدر بندر کنگ را با شهرداری مقایسه کنند، اما من می گویم که اگر شهرداری تبانی کرده چرا اسناد آن را در رسانه ها منعکس نمی کنند؟
وی ادامه داد: آنهایی که شهرداری را محکوم کردند، اگر نمی خواهند مدارک را در رسانه ها نشان دهند، حداقل این مدارک را به باشگاه ارسال کنند تا ما بدانیم که تیم شهرداری به چه علت به جای لیگ برتر، در لیگ دسته دوم بازی می کند.
مشاورعالی سازمان ورزش شهرداری تبریز در این خصوص تصریح کرد: هنگامی که نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی پیگیر این قضیه بودند و خواستار مشاهده اسناد تبانی شدند، مسئولان مرتبط با این پرونده به آنها نیز مدارکی ارائه ندادند و فقط به صورت شفاهی اعلام کردند که شهرداری تبریز تبانی کرده است.
وی تاکید کرد: کمیته استیناف به زور تیم های شهرداری تبریز و مس سونگون ورزقان را محکوم کرد و اصلا حق این تیم ها نبود که در این فصل در لیگ دسته دوم باشند. حق شهرداری لیگ برتر و حق مس سونگون هم لیگ دسته اول بود.
اصغرنژاد یادآور شد: من یک سئوال از این آقایان دارم، اگر تیم بدر بندر کنگ تبانی نکرده بود چرا از این تیم شش امتیاز کسر شد و به دسته دوم سقوط نکرد؟ البته در این خصوص حتی در برنامه نود هم صحبت شد که هیچ کدام از آن حرفها کسی را قانع نکرد تا همه بدانند که به تیم مس سونگون ظلم شده است.
وی ادامه داد: آقای کفاشیان رئیس محترم فدراسیون فوتبال در مصاحبه ای اعلام کرده که چون تیم بدر امکانات بیشتری دارد، حیف است که به لیگ دسته دوم سقوط کند! من می گویم که اولا مگر تیم شهرداری امکانات کمی دارد که باید در لیگ دسته دوم باشد، دوما مگر هر تیمی که امکانات بیشتری داشته باشد، باید جواز حضور در لیگ برتر را به آن تیم بدهند؟! پس با این حساب تیم های لیگ های پائین تر به جای تلاش برای صعود به لیگ بالاتر، بروند و برای خود امکانات خوب تهیه کنند و در مسابقات هم تبانی کنند تا به لیگ دسته اول و حتی لیگ برتر صعود داده شوند!
مشاورعالی سازمان ورزش شهرداری تبریز تصریح کرد: آقایان در برابر افراد زورگو که سر و صدای زیادی در فوتبال می کنند و هر کاری انجام می دهند، چنین واکنش و محکومیت هایی در نظر نمی گیرند، اگر می توانند بروند آنها را محکوم و محروم کنند.
وی گفت: تاکنون چنین ظلمی به فوتبال استان نشده بود، دلیل من هم مواردی است که گفتم و اینکه مدارک باشگاه مس سونگون نشان دهنده حقانیت این تیم و فوتبال استان است که متاسفانه همه این موارد نادیده گرفته شده اند.
اصغرنژاد در خاتمه عنوان کرد: من از وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید خواهش می کنم که برخی مسایل را از نزدیک و با جزئیات بررسی و تحقیق کنند و به این موارد رسیدگی کنند تا ببینند که چه مشکلاتی در ورزش و بخصوص در فوتبال کشور وجود دارد.
گفتنی است در پایان فصل گذشته لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور، تیم شهرداری تبریز توانست جواز حضور در لیگ برتر را کسب کند اما به استناد مدارکی که حتی مسئولان باشگاه شهرداری هم آن را رویت نکرده اند، این تیم ابتدا به کسر امتیاز و ماندن در لیگ دسته اول و سپس در نتیجه فرجام خواهی به سقوط به لیگ دسته دوم محکوم شد.
تیم مس سونگون نیز که در رقابتهای فصل گذشته لیگ دسته دوم باشگاه های کشور موفق به احراز عنوان دوم گروه خود شده و به لیگ دسته اول صعود کرده بود، به دلیل آنچه تبانی نامیده شد در لیگ دسته دوم باشگاه های کشور ماندنی شد و تیم البدر بندر کنگ به جای این تیم ورزقانی به لیگ دسته اول راه یافت. این در حالیست که اخیرا تبانی تیم بدر بندر کنگ در بازی های فصل گذشته لیگ دسته دوم باشگاه های کشور محرز شده و شش امتیاز از این تیم در جدول لیگ دسته اول کسر شده است. کسر امتیازی که هیچ فرقی به حال تیم مس سونگون ورزقان نکرد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn