مرگ زندانیان در مراغه به دلیل کمبودهای پزشکی

آذوح: در ۵ ماه گذشته دست کم ۲ زندانی در زندان مراغه به دلیل کمبود امکانات پزشکی و عدم رسیدگی مناسب پزشکی جان خود را از دست داده اند.
به گزارش خبرنگار اویان نیوز، کمبود امکانات درمانی، نبود پزشک مناسب و عدم رسیدگی مناسب پزشکی در زندان مراغه باعث شده دست کم ۲ زندانی ظرف ۵ ماه گذشته در این زندان جان خود را از دست بدهند.
در آخرین مورد ۳ روز پیش فردی به نام اکبر گلی پور تقریبا ۴۰ ساله و اهل مراغه جان خود را در زندان مراغه از دست داد.
وی که به جرم سرقت در حال گذراندن دوران محکومیت خود بود بارها برای تکمیل دوران درمان خود به بهداری این زندان مراجعه نموده که به علت عدم درمان مناسب جان خود را از دست داد
حدود ۵ ماه پیش نیز فردی به نام علیرضا علیپور ۳۰ – ۳۵ ساله و اهل مراغه در اتفاقی مشابه جان خود را از دست داد
این زندانیان در حالی جان خود را در این مدت از دست داده اند که در روزهای گذشته تعدادی از زندانیان مراغه در اعتراض به شرایط نامناسب این زندان دست به اعتصاب غذا زدند
از مواردی که این زندانیان به آن آعتراض داشتند می توان به عدم رسیدگی مناسب پزشکی از سوی پزشک زندان دکترسعادتیان  و وضعیت غیر بهداشتی سرویس های بهداشتی بعنوان عامل شیوع بیماری میان زندانیان این زندان اشاره کرد.
همچنین انتقال زندانیان به پزشک متخصص خارج از زندان با هزینه شخصی افراد صورت می پذیرد که در اغلب موارد زندانیان به دلیل عدم  توانایی پرداخت مبالغ پزشکی از درخواست انتقال به پزشک متخصص منصرف می شوند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn