دستفروش معترض آذربایجانی جان سپرد

آذوح: حمید فرخی دستفروش تبریزی که در اعتراض به جمع آوری بساطش خودسوزی کرده بود، جان سپرد.
به گزارش اویان نیوز، یکشنبه ۳۰فروردین۹۳ حمید فرخی دیزج ملک دستفروش آذربایجانی پس از چند روز بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سینا درگذشت.
وی روز ۲۴فروردین۹۴ در اعتراض به جمع آوری بساطش از سوی ماموران شهرداری تبریز اقدام به خودسوزی کرده بود.
حمید فرخی دیزج ملک حدودا ۴۳ ساله و پدر ۱ پسر و ۲ دختر صبح دوشنبه ۳۱فروردین۹۴ در آرامستان وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.
یکی از نزدیکان این شهروند آذربایجانی در این باره به اویان نیوز گفته، وی در منطقه بازار تبریز مشغول خرده فروشی بوده و مجوز دستفروشی را نیز از شهرداری دریافت کرده بود.
او ادعا کرده حمید فرخی در اتاق یکی از مسئولان شهرداری منطقه ۸ تبریز خود را به آتش کشیده است.
پیشتر حبیب حسینقلی زاده، مسئول روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی درباره ی این حادثه گفت بود: بر اساس گزارش ماموران اورژانس این مرد در زمان خودسوزی فاصله زیادی با شهرداری داشته است.
این مسئول روز ۲۴فروردین۹۴ در گفتگو با سایت همنوا از «خوب» بودن وضعیت عمومی حمید فرخی خبر داده بود.
چند روز پس از این حادثه، سایت خبری آناج در گزارشی درباره این حادثه نوشت: دستفروش تبریزی زمانی که مامورین اماکن شهرداری یکی از مناطق تبریز اقدام به جمع آوری بساطش کرد، برای بازپسگیری بساطش از شهرداری اقدام کرد و زمانی که شهرداری از پس دادن وسایل امرار و معاش وی خودداری کرد، این شخص این شهرداری را تهدید به خودسوزی در مقابل ساختمان شهرداری کرد.
روز ۲۳اسفند۹۳ یک جوان خرمشهری به نام «یونس عساکره» در اقدامی مشابه در اعتراض به جمع کردن دکه میوه‌فروشی خود از سوی ماموران شهرداری خرمشهر (محمره)، خود را در مقابل ساختمان شهرداری آتش زد.
وی پس از چند روز بستری روز ۲فروردین۹۴ در بیمارستان مطهری تهران درگذشت.
پس از این حادثه شهروندان عرب ایران در چندین نوبت دست به اعتراض زدند که به گفته ی العربیه در نتیجه یکی از این اعتراضات یک جوان عرب جان خود را از دست داد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn