عباس لسانی وارد 12 مین روز اعتصاب غذا شد

آذوح: عباس لسانی فعال ملی ازربایجان در حالی 12 مین روز اعتصاب غذای خود را سپری می کند که بیست و چهارم شهریور مقامات دولتی ایران از ملاقات خانواده ایشان جلوگیری بعمل آوردند.
خانواده این فعال ملی به شدت از وضعیت سلامتی ایشان نگران هستند و اظهار داشته اند با توجه به سابقه قبلی ایشان در اعتصاب غذا ممکن است سلامتی ایشان بشدت به خطر بیفتد.
پس از اعتصاب غذای آقای لسانی که از تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ شروع شده است مسئولیت حراست با لحنی تهدید آمیر به این فعال مدنی و ملی محبوس در زندان اردبیل گفته اند در چند روز آینده از شر تو هم خلاص خواهیم شد.
برخی از مسئولین زندان به اعضای خانواده وی گفته اند که ماموران اداره اطلاعات اردبیل درصدد درخواست از دیوان عالی کشور جهت تبعید آقای لسانی به زندان های نقاط دور دست کشور هستند. این مسئله باعث ناراحتی و نگرانی خانواده ایشان شده است.
چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ عباس لسانی فعال هویت طلب اهل اردبیل در مسیر حرکت به محل کار خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.
علت بازداشت این فعال، اجرای حکم ۱ سال حبس تعزیری وی عنوان شده است.
عباس لسانی فعال مدنی و ملی آذربایجانی بارها به دلیل فعالیت های مدنی خود از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و در دادگاه انقلاب به حبس محکوم شده و بارها در مقاطع مختلف بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده است.
  لازم به ذکر است محکومیت و حبس آقای لسانی بخاطر اعتراض به خشکانیدن عمدی دریاچه ارومیه میباشد و از لحظه شروع دوران حبس ،ایشان تابحال ۳ بار دست به اعتصاب غذا زده است در مورد اول که اخبار اعتصاب نیز منتشر شد به عذرخواهی رئیس زندان آقای محبوبی از وی و قبول خواسته ها و محقق نمودن حقوق وی در زندان خاتمه یافت بار دوم که خبر اعتصاب وی که ۳ نفر از همبندی هایش نیز در این اعتصاب وی را همراهی کردند و خبر اعتصاب انعکاس نیافت باز مسولین زندان از جمله رئیس جدید زندان اقای یعقوب سربازجدا ،برتعدادی از خواسته های آنها گردن نهادند اما برای بار سوم دوباره با نادیده گرفتن حقوق وی و تصمیم مسولین مبنی بر تبعید بدون حکم قضایی-قانونی وی، ایشان اقدام به اعتصاب غذا نمودند.
لازم به ذکر است عباس لسانی بطور غیر قانونی در سال ۱۳۸۶ شمسی از زندان اهر به زندان یزد تبعید شده بود و مدت مدیدی از دوران محکومیت حبس خود را در این زندان گذرانده بود.
دستگاه قضایی دولت ایران مستقل نبوده و آلت دست ارگان های نظامی و امنیتی حاکمیت می باشد. سیستم قضایی ایران هیچ وقت بی طرفی را رعایت نکرده و زمانی که شاکی پرونده نهادهای دولتی و ارگان های امنیتی بوده، حقوق شهروندی افراد را نادیده گرفته، رای به نفع این نهادها و ارگانها صادر کرده اند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn