صنایع زنجان یکی پس از دیگری تعطیل می شوند

آذوح: برخی از صنایع استان زنجان در حال حاضر با مشکلات عدیده ای از جمله تعطیلی مواجه هستند.
به گزارش موج رسا شرکت سیمند کابل ابهر، تولید کننده انواع سیم و کابل برق تخصصی استاندارد با پیشرفته ترین فن آوری روز مطابق با استانداردهای معتبر جهانی فعالیت می کند که این روزها دچار مشکلاتی شده و اگر چه این واحد صنعتی تعطیل نشده است اما در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.
شرکت سیمند کابل ابهر یکی از شرکت هایی است که علاوه بر تحمل مشکلات داخلی از جمله واردات و قاچاق کالا در کشور با مشکلاتی خارجی هم مواجه است.
کارشناس اداره صنعت، معدن و تجارت ابهر در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به مشکلات پیش روی شرکت سیمند کابل ابهر اظهار داشت: این شرکت تعطیل نشده است اما با مشکلاتی مواجه است.
احمدخانی با بیان اینکه شرکت های سیم وکابل در کشور از جمله شرکت سیمند کابل ابهر به دلیل افت بازار با مشکلاتی مواجه شده است، افزود: این شرکت از شرکت های معتبر سیم و کابل در کشور است.
وی با بیان اینکه وجود رقبا از دیگر مشکلات این شرکت است، خاطرنشان کرد: برخی از شرکت های به دلیل تولید محصولات بی کیفیت و فروش ارزان گوی رقابت را از برخی شرکت های معتبر و دارای برند گرفته اند.
کارشناس اداره صنعت، معدن و تجارت ابهر با اشاره به اینکه متاسفانه قیمت ارزان برخی از تولیدات موجب شده تا این شرکت قدرت رقابت خود را از دست دهد، افزود: شهرستان ابهر ظرفیت مطلوبی در حوزه سیم و کابل دارد که باید زمینه رشد این صنعت فراهم شود.
احمدخانی با بیان اینکه توافق هسته ای تاثیری در روند فعالیت صنایع در کشور نداشته است، افزود: در حال حاضر بسیاری از صنایع در بلاتکلیفی قرار گرفته اند.
وی با اشاره به اینکه برخی از شرکت ها و صنایع که فکر می کردند توافق بین ایران و گروه ۵+۱ تاثیر مطلوبی در فروش و بازار خواهد داشت اقدام به کاهش تولید کردند، افزود: متاسفانه توافقات هسته ای نتوانست بازار صنایع را گرم کند.
گفتنی است، در حال حاضر شرکت های سیمند کابل ابهر، پوشش چاپ ابهر، فرولا سیادن ابهر، واحد سرب روی ایرانیان، شرکت زرین معدن آسیا، در دو سه ماه گذشته تعطیل شده یا در آستانه تعطیلی هستند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn