اجرای نمایش "سونسوز سوسوزلوق" در تئاتر شهر تبریز

آذوح: کارگردان نمایش "سونسوز سوسوزلوق" گفت: در این نمایش دریاچه ارومیه زبان باز می کند، با مخاطب حرف می زند و دل ها را به لرزه می اندازد تا به کمک احیای دریاچه ارومیه برویم.
به گزارش نصر، «نسیم افشارنیا» درباره کار نمایشی "سونسوز سوسوزلوق" که به بیان زبان حال دریاچه ارومیه می پردازد، به خبرنگار نصر می گوید: من واقعاً از خشک شدن دریاچه ارومیه نگران بودم و از اینکه می دیدم دریاچه در جلوی چشم مان از دست می رود، پریشان بودم.
وی ادامه می دهد: در متن نمایش به عواملی که باعث خشک شدن دریاچه ارومیه اشاره شده و به صرفه جویی در مصرف آب تاکید شده است.
افشارنیا با بیان اینکه "سونسوز سوسوزلوق" اقدامی در جهت جلب حمایت مردم و مسئولان برای احیای دریاچه ارومیه است، گفت: من به تلاش های ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه خوشبین هستم و ما داریم می بینیم که دریاچه ارومیه فراموش نشده و همه باید دست به دست هم بدهند تا دریاچه ارومیه را احیا کنیم.
او می گوید: در متن نمایش امید موج می زند و دریاچه امید دارد تا با لطف خداوند و تلاش مردمانش دوباره جان پیدا کند. دریاچه ارومیه فکر نمی کرد که این اتفاق برایش بیافتد، اما با اتفاقاتی که نشان داده می شود و دل ها را به ارزه می اندازد، دریاچه ارومیه به این روز می افتد.
کارگردان نمایش "سونسوز سوسوزلوق" با بیان اینکه متن این نمایش به زبان ترکی آذربایجانی نوشته شده و در حدود 15 دقیقه است، گفت: دریاچه ارومیه در این نمایش زبان باز کرده و با مخاطب حرف می زند و یک هنرمند به عنوان تنها بازیگر این تئاتر تمامی دیالوگ ها را ادا می کند.
نسیم افشارنیا ادامه داد: این نمایش صحنه وابستگی طبیعت و حیات آذربایجان و ایران به دریاچه ارومیه است و همگان را برای احیای نگین فیروژه ای آذربایجان به یاری می طلبد.
گفتنی است این نمایش همه روزه تا 18 مهرماه سال جاری در محل تئاتر شهر تبریز راس ساعت 19:30 به اجرا در می آید. این نمایش که با موضوع‌ تبعات خشک شدن دریاچه ارومیه و در سه بعد زمانی، ‌پیش از خشک شدن و زمان حیات دریاچه، ‌مسائل و مشکلاتی که باعث بروز خشکی در این دریاچه شده و امید به حیات دوباره‌ آن، به نویسندگی "محمد علیپور مقدم" و کارگردانی "نسیم افشارنیا" از 29 شهریور روی صحنه تئاتر شهر تبریز رفته است.
گفتنی است "امین رجب‌پور" به عنوان دستیار کارگردان، "سامان آروین" به عنوان نورپرداز"، "نسرین رحیم پور" به عنوان طراح گریم،‌ "نسیم افشارنیا" به عنوان بازیگر و "معین جعفری" به عنوان مدیر صحنه این نمایش حضور دارند.
همچنین احمد شیری، حجت عیوضی، رضا باقر پور، علی امیدی و راضیه سربازی نیز در این نمایش به عنوان عوامل بازی نقش آفرینی می کنند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn