جک استرا در رأس یک هیئت پارلمانی وارد تهران شد

آذوح: هیئت پارلمانی بریتانیا شامل چهار نفر از اعضای پارلمان این کشور به ریاست جک استرا، رئیس گروه دوستی پارلمانی بریتانیا و ایران در پارلمان بریتانیا و وزیر خارجه پیشین این کشور، بامداد امروز سه‌شنبه وارد تهران شد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، عباس‌علی منصوری آرانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بریتانیا گفت: “هیئت پارلمانی انگلیس به مدت سه روز در تهران اقامت خواهد داشت و در طول مدت اقامت خود با تعدادی از مسئولان سیاسی و اقتصادی و برخی مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.”
نخستین برنامه کاری هیئت پارلمانی بریتانیا در تهران ، دیدار با گروه دوستی ایران و بریتانیا است که صبح روز سه‌شنبه در مجلس ایران برگزار می‌شود.
تلاش برای بهبود روابط تهران و لندن در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌ای سیاسی و اقتصادی از جمله اهداف اصلی سفر هیئت پارلمانی بریتانیا به تهران” اعلام شده است.
حسین سبحانی‌نیا، عضو هیئت رئیسه مجلس ایران روز دوشنبه ۱۶ دی‌ماه گفت که برای سفر جک استرا و هیئت پارلمانی بریتانیا به ایران شروطی تعیین شده است.
سبحانی‌نیا گفت: “به این هیئت تأکید شده که باید در چارچوب برنامه‌ای که ایران تعیین کرده سفر خود را انجام دهند و طبیعتا برنامه خارج از آن و هرگونه ارتباطاتی مغایر با این توافق است.”
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn