خودسوزی یک شهروند عرب در رامشیر خوزستان

آذوح: امید راشدی امیری شهروند ۳۶ ساله عرب اهوازی در اعتراض به اخراج وی از شهرداری، اقدام به خودسوزی کرد و جان سپرد.
به گزارش هرانا، ظهر چهارشنبه ۱مهر۹۴ امید راشدی امیری، متأهل و داری چند فرزند، در داخل ساختمان اتحادیه أصناف شهر «رامشیر» پس از یک درگیری لفظی با مسئولان شهرداری اقدام به خودسوزی کرد که در نتیجه  پس از انتقال به بیمارستان طالقانی اهواز به دلیل سوختگی شدید جان باخت.
نزدیکان راشدی مدعی شدند چندی پیش امید راشدی امیری پس از طرح مسائلی در ارتباط با مسائل مالی یکی از مسئولان اداره اصناف این شهر به فرمانداری و دادگاه رامشیر مراجعه می کند و مطالبی را مطرح می کند. بنا بر همین گزارش طرح این مطالب موجب بازداشت کوتاه مدت مسئول مربوطه و تشکیل پرونده برای او می شود.
با این حال مسئول مربوطه پس از آزادی از بازداشتگاه به سر کار قبلی خود بازگشته و امید راشدی، کارشناس مدیریت بازرگانی که بصورت قراردادی در این اتحادیه مشغول به کار بود را از کار اخراج می کند.
امید راشدی پس از اخراج از محل کار با توجه به بیکاری، عدم داشتن حقوق و مسئله دار شدن زندگی شخصی اش تقاضای بازگشت به سر کار را مطرح میکند. امری که مورد مخالف  قرار میگیرد.
پس از این خواست ها و مخالف با بازگشت او به کار، امید راشدی امیری در روز اول مهر ماه با یک گالن بنزین به محل دفتر مسئول مربوطه در اداره مراجعه می کند و با ریختن بنزین بر روی خود و فرد مسئول اقدام به خودسوزی و نیز آتش زدن او می کند. امید راشدی امیری در روز پنج شنبه دوم مهر ماه در بیمارستان سوختگی طالقانی اهواز به دلیل جراحات ناشی از سوختگی فوت می کند و دیگر فرد قربانی حادثه نیز از ناحیه دست دچار سوختگی می شود.
پیش از این یونس عساکره اهل «خرمشهر» نیز در اعتراض به تخریب دکه میوه فروشی اش در مقابل ساختمان شهرداری خودسوزی کرد و جان خود را از دست داد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn