آغاز رسمی طرح بیمه همگانی در آمریکا

آذوح: با آغاز سال ۲۰۱۴، طرح بیمه همگانی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به طور رسمی در سرتاسر آمریکا به اجرا درآمد.
این طرح که یکی از اصلی ترین وعده های آقای اوباما به قشر متوسط و محروم آمریکا بود، بنا دارد تا برای میلیونها نفر که تاکنون بیمه درمانی نداشتند، امکان استفاده از خدمات درمانی تحت پوشش بیمه را فراهم کند.
با این حال، قانونی شدن این طرح از ابتدا محل مناقشه وسیعی میان جمهوریخواهان و دموکراتها در این کشور بوده و مخالفان آن را همچنان "غیرمفید" و "مغایر" آزادی های فردی ارزیابی می کنند.
در آستانه آغاز سال نو و در آخرین لحظات باقی مانده به اجرای قانونی این طرح، گروهی از راهبه های کاتولیک در ایالت کلورادو موفق شدند از دیوان عالی آمریکا حکمی دریافت کنند که آنها را از پیوستن اجباری به این طرح منع می کند.
سونیا سوتومایر، عضو برجسته دیوان عالی آمریکا با صدور حکمی موقتا گروه خواهران روحانی "خواهر کوچک بینوایان" را از پیروی از قانون جدید معاف کرد چرا که آنها بخشی از پوشش بیمه که راههای پیشگیری از بارداری را شامل می شود، مغایر باورهای کلیسای کاتولیک می دانند.
بنابر قانون جدید بیمه همگانی که به "بیمه اوباما" شهرت یافته، همه شهروندان ایالات متحده موظفند تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند. این پوشش درمانی می تواند توسط کارفرمایان یا به طور خصوصی از شرکت های بیمه خریداری شود و دولت به آن دسته از افرادی که تمکن پرداخت حق بیمه خود را ندارند کمک خواهد کرد.
همچنین، از ابتدای سال جدید میلادی، شرکت های بیمه دیگر اجازه ندارند که از تحت پوشش قرار دادن متقاضیانی که بیماری مزمن و سابقه داری دارند، امتناع کنند.
از زمان در دسترس قرار گرفتن وبسایت دولتی ثبت نام برای این طرح جدید، حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که این تعداد کمتر از برآوردهای اولیه است. مشکلات فنی این وبسایت در هفته های گذشته انتقادهای فراوانی را متوجه کاخ سفید کرده است.
همزمان شرکت های بیمه درمانی اعلام کرده اند که میلیونها بیمه نامه را به علت "واجد شرایط قانونی" نبودن باطل کرده اند. با این حال، باراک اوباما امیدوار است با اجرایی شدن این طرح، شعار "بیمه درمانی برای همگان" را به عنوان بخشی از میراث دوران ریاست جمهوری خود ثبت کند.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn