اولین محموله تسلیحات شیمیایی سوریه از این کشور خارج شد

آذوح: سازمان ملل تائید کرده که اولین محموله از تسلیحات شیمیایی سوریه، از طریق بندر لاذقیه توسط یک کشتی دانمارکی از این کشور خارج شده است.
ناوهای جنگی چین، دانمارک، نروژ و روسیه این کشتی حاوی تسلیحات شیمیایی را همراهی می‌کنند.
خارج کردن مواد شیمیایی خطرناک متعلق به دولت سوریه اولین گام در راستای نابودی زرادخانه شیمیایی سوریه است. قرار است تسلیحات شیمیایی سوریه در آب‌های بین‌المللی نابود شوند.
در همین حال فعالان مخالف بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه می‌گویند که پیکارجویان مرتبط با القاعده حداقل پنجاه گروگان خود را اعدام کرده‌اند.
اعدام شدگان شامل نیروهای پزشکی، خبرنگاران محلی و اعضای گروه‌های رقیب بودند.
تائید صحت خبر این اعدام‌های جمعی که گفته شده توسط گروه حکومت اسلامی عراق و شام وابسته به القاعده صورت گرفته، امکانپذیر نیست.
ادامه نبرد گروه‌های رقیب در سوریه
این در حالی است که درگیری گروه‌های رقیب در شمال سوریه کماکان ادامه دارد.
این گروه‌ها که پیشتر حملات خود را متوجه نیروهای بشار اسد کرده بودند، در حال حاضر برای بیرون راندن یکدیگر از منطقه، وارد جنگ شده‌اند.
درگیری‌ میان گروه‌های رقیب به شهر رقه در شمال شرقی سوریه کشیده شده است
فعالان مخالف دولت همچنین گفته‌اند که در استان ادلب در شمال سوریه به دنبال درگیری میان گروه حکومت اسلامی عراق و شام و سایر گروه‌های اسلامگرا، جسد بیش از سی پیکارجوی گروه حکومت اسلامی عراق و شام پیدا شده است.
طبق گزارش‌ها این درگیری‌ها به شهر رقه در شمال شرقی سوریه کشیده شده است.
گفته شده که مقر حکومت اسلامی عراق و شام، وابسته به القاعده در این شهر مورد حمله قرار گرفته است.
این گروه متهم است که در مناطق تحت کنترل خود دست به آزار و اذیت اهالی زده است.
حکومت اسلامی عراق و شام متهم به شکنجه، اعدام در ملاء عام و بازداشت صدها نفر از جمله روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی و شهروندان غربی در مقر خود در شهر رقه شده است.
ائتلافی از مخالفان میانه‌رو و اسلامگراها از جمله جبهه نصرت (که با القاعده اعلام بیعت کرده) از یک سو با نیروهای بشار اسد در حال جنگ هستند و از سوی دیگر در شمال سوریه با نیروهای حکومت اسلامی عراق و شام درگیر شده‌اند.
به گفته خبرنگاران به نظر می‌رسد این ائتلاف در تنفر از گروه حکومت اسلامی عراق و شام، اشتراک نظر دارند.
گروه حکومت اسلامی عراق و شام در شهر استراتژیک حلب فعال است، اما تهدید کرده که اگر سایر نیروها حملات خود را متوقف نکنند، از نبرد با نیروهای بشار اسد، خودداری خواهد کرد. این گروه در حال حاضر کنترل شهر فلوجه عراق را هم در دست گرفته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn