نخستین حمله هوایی روسیه در سوریه؛ کشتار حمص

آذوح: یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه 30 سپتامبر، فاش کرد که نشانه های زیادی مبنی آغاز حملات هوایی روسیه در سوریه وجود دارد. او تاکید کرد که این حملات مواضعی در حمص را که مربوط به داعش نیست، مورد هدف قرار داده است.
به گزارش العربیه، این مقام آمریکایی گفت که حملات هوایی روسیه احتمالا به دیگر مناطق سوریه نیز کشیده شود.
مقام آمریکایی گفت که روسیه ظاهرا نسبت به حملات هوایی خود در سوریه، به واشنگتن آگاهی داده و خواستار تخلیه حریم هوایی سوریه شده است. او تاکید کرد ائتلاف به رهبری آمریکا به پرواز خود در حریم هوایی سوریه ادامه خواهد داد.
در همین زمینه، خبرنگار العربیه گزارش داد که روسیه، اسرائيل را یک ساعت پیش از حملات هوایی خود علیه حمص، طی تماس با یوسی کوهین، مشاور امنیتی این کشور، آگاه کرده است.
یک منبع امنیتی، در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که نیروی هوایی روسیه، روز چهارشنبه، مواضع بسیاری را در 3 استان سوریه هدف قرار داده است.
یک منبع دیپلماتیک در فرانسه گفت که حملات روسیه، مخالفان سوری و نه داعش  را هدف قرار داده است.
از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه، آغاز عملیات هوایی خود در روسیه را اعلام کرد. اما تاکید کرده که مواضع داعش را هدف قرار داده است.
"کشتار" در حومه حمص
در همین حال، سایت های مخالفان سوری، با انتشار تصاویری از آثار حملات روسیه در حمص گفته اند که حملات هوایی روسیه غیر نظامیان در شهرک های الزعفرانه، الرستن و تلبیسه، را هدف قرار داده اند که در نتیجه آن 36 شهروند غیرنظامی سوری از جمله شماری کودکان کشته شده اند.
رسانه های رژیم سوریه گفته اند که ارسال جنگنده های روسیه به سوریه، با درخواست بشار اسد از ولادیمر پوتین صورت گرفته است.
در بیانیه رژیم دمشق که در صفحه فیسبوک ریاست جمهوری سوریه، منتشر شده است آمده که «حضور نیروی هوایی روسیه در سوریه، در پی ارسال نامه بشار اسد به ولادیمر پوتین در چارچوب طرح رئيس جمهور روسیه برای مقابله با تروریسم صورت می گیرد
گفتنی است که پارلمان روسیه صبح روز چهارشنبه(امروز) اجازه استفاده از نیروهای هوایی در خارج از کشور از جمله سوریه را داده است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn