دادستان ایران: در پرونده هاشمی به قوه قضاییه انتقاد وارد است

آذوح: آقای اژه‌ای که دادستان کل ایران هم هست، می‌گوید قوه قضاییه در کلیک پرونده مهدی هاشمی، فرزند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌توانست بهتر و زود‌تر عمل کند.
دادستان کل کشور در عین حال تاکید کرده که قوه قضاییه در حد مقدورات خود در بحث مهدی هاشمی کوتاه نیامده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، آقای محسنی اژه‌ای که در حاشیه همایش بزرگداشت نهم دی به سوال‌های اطرافیان پاسخ می‌داد، درباره محاکمه آقای هاشمی و اتهام‌های سیاسی او در انتخابات ۸۸ گفته که این پرونده یک عامل اصلی دارد.
او گفته است هرجرمی یک مسبب اصلی دارد و خیلی اوقات این افراد خود را پشت صحنه نگه می‌دارند و افراد دیگر را به میدان می‌فرستند.
به گفته دادستان کل ایران، رسیدگی به "اسناد" اتهام‌های آقای هاشمی درباره مسایل بعد از انتخابات ۱۳۸۸ که او "فتنه ۸۸" خوانده، زمان زیادی نبرده اما "مسائل مالی مرتبط با فتنه و غیرفتنه زمان زیادی برده، چون برخی از اسناد آن خارج کشور است."
مهدی هاشمی، رییس پیشین سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت ایران، بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از ایران خارج شد و مهرماه ۱۳۹۱ بعد از حدود سه سال کلیک به ایران بازگشت.
او یک روز پس از این ورود بازداشت و پس از دو ماه و ۲۳ روز زندان با وثیقه آزاد شد.
اولین جلسه رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی با ۱۲کلیک مورد اتهام، ۱۵ اردیبهشت ۹۲ در دادگاه انقلاب برگزار شد. آقای هاشمی در این جلسه از دادگاه کلیک تقاضای مهلت کرد و دادگاه با درخواست او موافقت کرد.
دست داشتن در سازماندهی اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ یکی از اتهام‌های آقای هاشمی است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn