نیم میلیون نفر در ایران مجوز حمل سلاح دارند

آذوح: بیش از نیم میلیون نفر در ایران مجوز حمل سلاح کمری (کلت) دارند.
موید حسینی صدر٬ نماینده مجلس تیر ماه سال ۱۳۹۲ در گفتگو با سایت «اروم‌نیوز» این مطلب را بیان کرده بود که اظهارات وی پس از تیراندازی جنجال برانگیز محمود کریمی از سوی برخی رسانه‌ها بازنشر شده است.
آقای حسینی صدر تیر ماه سال گذشته به همراه ۲۰ نماینده دیگر در قالب «طرح استمرار حقوق مکتسبه غیرمالی نمایندگان» خواستار اجازه حمل سلاح از سوی نمایندگان بعد از دوره نمایندگی شده بود.
وی در دفاع از این طرح گفته بود در حال حاضر ۵۰۰ هزار نفر در ایران به دلایل مختلف اجازه حمل سلاح دارند در حالی که نمایندگان از داشتن محافظ محرومند.
ارائه دهندگان این طرح اعلام کرده بودند خواهان استفاده از امکاناتی از قبیل مجوز طرح ترافیک، داشتن پاسپورت سیاسی و استفاده از پاویون و نظایر آن هستند.
این طرح در آن زمان با مخالفت‌های بسیاری مواجه و در ‌‌نهایت به حاشیه رانده شد٬ اما تیراندازی چند روز پیش محمود کریمی در یکی از اتوبان‌های تهران منجر به از سر گیری بحث‌ها درباره حمل سلاح در ایران شده است.
بیشترین این بحث‌ها در صفحات نیرو‌های حزب‌الله در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده و مسائلی از این قبیل که چرا یک مداح باید مجوز حمل سلاح کمری داشته باشد٬ در صدر این مباحث قرار دارد.
برخی از سایت‌های محافظه‌کار نیز انتقاد‌های تندی متوجه آقای کریمی کرده و نوشته‌اند این اقدام وی نه‌ تنها در شان یک مداح نیست٬ بلکه باعث بد‌نام شدن مداحان می‌شود.
حمل کلت٬ بیسیم٬ دستبند٬ شوکر و گاز اشک‌آور در میان تعداد قابل توجهی از نیرو‌های حزب‌الله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آن‌ها تلاش می‌کنند به هر طریقی که شده مجوز حمل دست‌کم یکی از این آلات را داشته باشند.
سایت «پارسینه» در این زمینه نوشته «حمل اسلحه در فرهنگ عمومی مردم نشانه‌ای از اعتماد حاکمیت به فرد حامل اسلحه» و سمبل «قدرتمند» بودن است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn