خانواده چهار زندانی اهل سنت اعتصاب غذا کردند

آذوح: خانواده چهار زندانی اهل سنت محکوم به اعدام اعلام کرده‌اند که در اعتراض به حکم اعدام فرزندانشان و همراهی با آنان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
چهار زندانی اهل سنت به نام‌های کمال ملایی، حامد احمدی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی از ۶۵ روز پیش در اعتراض به حکم اعدام و شرایط زندان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برند.
حبیب‌الله احمدی پدر حامد احمدی به موکریان گفته است: “وقتی که برای پیگیری وضعیت فرزندانمان به تهران رفته بودیم به ما اجازه ملاقات با آنان را دادند و ما با مشاهده شرایط جسمی و روحی آنان که در اعتصاب بودند بسیار متأثر شدیم و بعد از آن تصمیم گرفتیم که ما هم فرزندانمان را تنها نگذاریم و تا روشن شدن وضعیت آنان در خانه‌هایمان سفره‌ای پهن نکنیم و مانند آن‌ها از خوردن پرهیز کنیم.”
بر اساس گزارش موکریان، روز دوشنبه ۱۶ دی‌ماه کمال ملایی، جمشید و جهانگیر دهقانی در پی ضعف شدید جسمانی ناشی از اعتصاب غذای بلندمدت بیهوش شده و به خارج از زندان منتقل شدند و تا ساعت ۱۰ شب تحت مراقبت پزشکی بودند. همچنین امروز حامد احمدی به دلیل وخامت وضعیت جسمی برای چند ساعت به بهداری زندان قزل‌حصار منتقل شده است.
این دسته از زندانیان به همراه شش زندانی اهل سنت دیگر در سال ۸۸ دستگیر شدند.
شش تن از آنان به نام‌های بهرام احمدی، کیوان زند کریمی‌، هوشیار محمدی، محمد ظاهربهمنی، اصغر و بهنام رحیمی در دی‌ماه ۹۱ در زندان رجایی‌شهر اعدام شدند.
اتهام این افراد از جمله ترور ملامحمد شیخ‌الاسلام، نماینده مجلس خبرگان رهبری اعلام شده است.
این روحانی نزدیک به حکومت در شهریورماه ۱۳۸۸ به ضرب گلوله توسط افراد نا‌شناس در مسجد سیدقطب سنندج ترور شد.
چندی پیش سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از احتمال اعدام قریب‌الوقوع جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، حامد احمدی و کمال مولایی ابراز نگرانی کرده بود.
طبق بیانیه عفو بین‌الملل این چهار نفر در دادگاه از وکیل محروم بودند و بازداشت آنان چهار ماه پیش از ترور ملامحمد شیخ‌الاسلام صورت گرفته است.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn