احادیث امام حسین و پیامبر اسلام در مورد فارسها- آتابای همدانلی

تمام بزرگان جهان و حتی بزرگان دین اسلام، قوم فارس (عجم) را بسیار منفور تعریف کرده اند. در تمام کتب تاریخی، قوم فارس را بسیار تقبیح کرده اند و آنها را انسانهای پست و کم مقدار و عقده ای معرفی کرده اند.
در اینجا چند حدیث معتبر از امام حسین و پیامبر اسلام در مورد قوم فارس بیان میشود تا ملل غیرفارس بدانند که فارسها چه مصیبتی هستند و باید از آنها دوری کرد.
حدیثی است از امام حسین در کتاب «سفینة البحار و مدینة الاحکام» صفحه 164 که می فرماید: 
ما اهل قریش هستیم و شیعیان ما عرب هستند و دشمنان ما عجم (فارس). بدیهی است که هر عرب از عجم (فارس) بهتر و والاتر است و هر عجم (فارس) از دشمنان ما بدتر است. فارسها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد ، زنانشان را بفروش رسانید و مردانشان را بنده عرب کرد.
لازم بذکر است که منظور از «عجم» قوم فارس است. در حدیث فوق از امام حسین هم کلمه «عجم» آمده و هم کلمه «فرس» که اثبات میکند منظور از «عجم» همان «فارس» است. فردوسی طوسی نژاد پرست هم قوم فارس را عجم معرفی کرده است. فردوسی میگوید:
بسی رنج بردم در این سال سی -- عجم زنده کردم بدین پارسی
 ملایان فارس که همه نژاد پرست هستند و دشمنان اصلی اسلام و شیعه، این حدیت معتبر را به اینصورت تحریف میکنند که منظور امام حسین از «عجم» قوم «فارس» نیست!!!! بلکه منظور یعنی افراد گنگ!!!! این ملایان نژاد پرست حتی تمام حدیث را نمی خوانند تا ببینند که در سطر سوم رسماً کلمه «فرس» نیز آمده که در عربی به قوم «فارس» گفته میشود.
در ضمن در کتاب «تاریخ الرسل و الامم» در جلد پنجم در فصل «فتح فارس» نوشته شیخ محمد جریر طبری نیز کلمه «عجم» در معنای «فارس» معنی شده است.
حدیث نبوی از پیامبر اسلام (ص) که در کتاب «تاریخ الرسل و الامم» جلد پنجم، می فرماید:
قال رسول الله صلى الله عليه و سلم
قسم الحفظ عشرة أجزاء فتسعة في الترك وجزء في سائر الناس
وقسم البخل عشرة أجزاء فتسعة في فارس وجزء في سائر الناس
پیغمبر خدا صلی الله علیه و سلم فرمود
پرهیزکاری را به ده جزء تقسیم کردند که نه جزء در ترکان است و یک جزء در کسان دیگر
ناجوانمردی را به ده جزء تقسیم کردند که نه جزء در پارسیان است و یک جزء در کسان دیگر
با توجه به اینکه پیامبر اسلام، ترکان را مظهر پرهیزکاری و فارسها را مظهر ناجوانمردی و بیرحم معرفی کرده است ولی اخیراً آیت اله (لعنت اله) مجتهدی تهرای در حوزه فضلیه قم که مرکز نژاد پرستی قوم فارس است، گفته است که زبان مردم جهنم، ترکی است!!!! ملاحظه می فرمائید که ملایان فارس چقدر وحشی و نژاد پرست هستند و بقول پیامبر اسلام، آنها مظهر ناجوانمری هستند.
برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله اینجانب باعنوان «پارسیان از دیدگاه اسلام و مورخان یونانی» مراجعه کنید.
آتابای همدانی از کشور آزربایجان جنوبی و شمالی
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn