اطلاعیه ی ارگان خبری تشکل آذوح در خصوص تغییرات داده شده در آدرسهای اینترنتی و سایتها

آذوح: پس از نزدیک به دو هفته حملات اینترنتی به ارگان خبری تشکل آذوح، تا حدودی از حجم این فشارها کاسته شده و روال کارها به حال عادی برگشته است.
پس از انعکاس گزارشات دیدار نمایندگان "اتحاد آذربایجان جنوبی ( آذوح – گادپ )" با 18 سناتور، کنگرسمن آمریکا و یا نمایندگانشان اولین موج حملات به ارگان خبری تشکل آذوح آغاز شده و روند اطلاع رسانی را با اخلال جزئی همراه نمود.
اما پس از سفر هیات نمایندگان اتحادیه ی اروپا به ایران و دیدار با مقامات ایرانی این حملات به یکباره سیر صعودی شدیدی گرفته و عملا به روز رسانی سایت و دسترسی به آن را با اشکال جدی مواجه ساخت. هیات 8 نفره ی اروپایی در حالی به دیدار مقامات ایرانی رفت که 3 تن از اعضای برجسته ی آن (تاریا کرونبرگ(رئیس کمیسیون حقوق بشر اروپا)، کورنلیا ارنست(نائب رئیس کمیسیون حقوق بشر اروپا)، ژوزف ویدنهولزر(عضو شناخته شده ی کمیسیون ویژه ی مربوط به ایران)) در تماس مستقیم با "اتحاد آذربایجان جنوبی" بوده و پیش از سفر به ایران طی دیدارهای حضوری ضمن کسب اطلاعات جامع از آخرین وضعیت آذربایجان جنوبی درخواستهای (آذوح-گادپ) برای طرح در زمان دیدار با مقامات ایرانی را دریافت نمودند. وضعیت اورموگولو و لزوم دیدار از مکانهای مشکوک اطراف دریاچه، زندانیان سیاسی آذربایجان جنوبی و... از اهم این موارد هستند.
حجم انبوه حملات که اکثرا از سوی سرورهای قرار گرفته در چین-ایران-آمریکا صورت گرفت با تمرکز بر حملات اینترنتی از نوع "دداس" و "تزریق کد به هسته ی سایت"، تلاش فراوانی برای هک، به دست گرفتن سایت و دسترسی به اسناد و رابطان داشت.
با تلاش تیم مدیریتی سایت آذوح نه تنها از دسترسی نیروهای اطلاعاتی ایران به هسته ی سایت جلوگیری به عمل آمد که سیستم امنیتی و هاستینگ نیز علیرغم هزینه ی فراوان مجددا ارتقا یافته و از این پس ارگان خبری تشکل آذوح با دو سایت در دسترس خواهد بود.
آدرس www.azoh.infoبه عنوان آرشیو مطالب 3 سال گذشته در اختیار مراجعین محترم بوده، همچنین تیم مدیریتی بخشهای اقتصاد آذربایجان جنوبی و اورموگولو نیز به فعالیت خود در این آدرس ادامه خواهند داد.
آدرس www.azoh.orgنیز به عنوان سایت اصلی، به ارائه ی اخبار و مطالب جدید خواهد پرداخت.
و با تشکر و سپاس فراوان از شما همراهان ارجمند به دلیل صبر و شکیبایی صمیمانه ی تان در دو هفته ی گذشته؛
گوج، بیرلیکده دیر...
جنبش دانشجویی آذربایجان
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn