دیدار "نائب رئیس پارلمان اروپا" با نمایندگان گادپ و آذوح + تصاویر

آذوح: فعالیتهای "اتحاد آذربایجان جنوبی" جهت رساندن صدای ملت آذربایجان به گوش جهانیان این بار در اروپا و پارلمان این قاره ادامه یافته و دیداری تاریخی صورت گرفت.
به گزارش آذوح روز سه شنبه (12 فروردین) نمایندگان "اتحاد آذربایجان جنوبی( آذوح – گادپ )" ضمن حضور در مقر پارلمان اروپا در بروکسل و دیدار با نائب رئیس پارلمان اروپا آقای "یاسئک پروتاشئویچ Jacek Protasiewicz" مطالبات ملی و مشکلات ملت ترک در آذربایجان جنوبی را توضیح داده و خواستند کشورهای اروپایی بیش از پیش به یاری ملت آذربایجان بیایند.
در این دیدار آقای پروتاشئویچ با اشاره به تشدید فشار بر رژیم ایران برای جلوگیری از تداوم سیاستهای غیرانسانی و نژادپرستانه اش تاکید کرد موضوع آذربایجان جنوبی و موضوعات مطرح شده در جلسه از مواردی است که بایستی مورد توجه جدی کمیسیونهای اروپایی قرار بگیرد.
ایشان ضمن اشاره به فعالیتهای برخی از ملتهای غیرفارس ساکن در ایران در عرصه ی روابط بین الملل بر لزوم تلاش بیشتر فعالین آذربایجان جنوبی در این خصوص تاکید کرد. نائب رئیس پارلمان اروپا پس از مطالعه ی بخشی از فعالیتها و دیدارهای "اتحاد آذربایجان جنوبی" در 1.5 سال گذشته ابراز امیدواری نمود دیدارهای چندین باره ی هیات آذربایجان جنوبی با اعضا و کمیسیونهای پارلمان اروپا از پیش ادامه یافته و به اتخاذ تصمیمات اجرائی از سوی پارلمان اروپا منتهی گردد.از مهمترین مسایل مطرح شده در دیدار با آقای پروتاشئویچ می توان به وضعیت وخیم زندانیان آذربایجانی، موج بازداشتها، صدور احکام سنگین حبس و لزوم توجه فوری به این امر اشاره نمود. ایشان ضمن دریافت گزارشات و جزوات جدید در این خصوص و تحویل آن به معاون خویش بر لزوم پیگیری این موارد تاکید نمود.
با این وجود، اصلی ترین بخش این دیدار به وضعیت وخیم اورموگولو و عواقب فاجعه بار آن اختصاص داده شد. نائب رئیس پارلمان اروپا ضمن پرسیدن سوالاتی در خصوص دلایل خشک شدن اورموگولو، رابطه ی موضوع اتمی ایران با این امر، علت سیاست رژیم در کوچاندن اجباری ملت آذربایجان و عواقب این موضوع تاکید کرد تلاش برای جلوگیری از وقوع چنین فاجعه ای بایستی که به سرعت مورد دستور کار قرار بگیرد. ایشان با اشاره به اینکه در پی دیدارها و گفتگوهای پیشین نهایتا پارلمان اروپا در خصوص اورموگولو به تصمیمی جامع رسیده وعده داد به زودی بیانیه ی پارلمان اروپا علیه ایران در مورد اورموگولو تنظیم و رسانه ای خواهد شد.
لازم به ذکر است آقای محمود بیلگین(سخنگوی حزب دموکرات آذربایجان جنوبی)، آقای امیر مردانی(سخنگوی جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح) و خانم آیدا کریملی(فعال سیاسی آذربایجان جنوبی) در این دیدارها شرکت داشتند.
گفتنی است هیات آذربایجان جنوبی در جریان حضور 3 روزه در پارلمان اروپا دیدارهای دیگری نیز با اعضا و مسئولان پارلمان برگزار نموده که اخبار تکمیلی در این خصوص متعاقبا ارسال خواهد گردید.
آذوح
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn