اطلاعیه شماره 2 ــ کمپین کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در ایران

آذوح: هموطنان عزیز آذربایجانی
ضمن قدردانی از حمایت بی بدیل شما عزیزان از طرح کمپین درخواست مجوز رسمی برای گرامی داشت روز جهانی زبان مادری از نهادهای دولتی و نظر به اینکه حرکت مدنی آذربایجان در چهارچوب اصول مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و وعده های انتخاباتی رئیس جمهور محترم آقای حسن روحانی سیاست گام مثبت عملی برای درخواست مجوز رسمی برای گرامی داشت زبان مادری را در پیش گرفته است و نیز با توجه به سوالات و شائبه هایی که شاید در اذهان فعالین مدنی نسبت به تاسیس این صفحه بوجود آمده باشد لازم است سیاست و استراتژی مدیریت صفحه را به صورت شفاف خدمت هموطنان عزیز اطلاع رسانی کنیم.
هدف و استراتژی تاسیس صفحه کمپین :
1 – این صفحه در چهارچوب اصول مندرج در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اخصاً اصل 15 قانون اساسی مبنی بر اینکه " زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران، فارسی است. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان و خط باشد. ولی استفاده از زبان‌های محلی و قومی در مطبوعات و رسانه‌های گروهی و تدریس ادبیات آنها در مدارس، در کنار زبان فارسی آزاد است. " فقط و فقط برای اخذ امضا در دنیای مجازی به علت عدم دسترسی ممکن به اکثریت ملتمان در دنیای حقیقی ایجاد گشته است .
2 – صفحه مذکور نماینده هیچ حزب و تشکلی نبوده و نفس تشکیل این صفحه را هم به صورت کاری تشکلی دنبال نکرده و نخواهد کرد .
3 – مدیران صفحه مسؤلیت بردن امضاهای موجود در صفحه را به محافل مسؤل دولتی من جمله استانداری ها بر عهده نخواهند گرفت این وظیفه را به سایر دلسوختگان حرکت ملی آذربایجان محول می کنیم .
4 – در روزهای آتی برای هر استان و هر قسمتی از مناطق ترک نشین ایران قسمتی جداگانه برای اخذ امضا در نظر خواهیم گرفت . امیدواریم عموم مردم غیور آذربایجان با نام و نام خانوادگی حقیقی خودشان تمایل خود را برای درخواست مجوز رسمی با امضایشان ابراز دارند . خاطر نشان سازیم که اسامی غیر حقیقی و پروفایل های ساختگی به هیچ وجهی در نظر گرفته نخواهند شد .
5 – امضا کنندگان با نوشتن نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و شماره کارت ملی با گذاشتن کامنت یا تصویر کارت ملی امضا خواهند نمود .
6 – استراتژی صفحه به صورت کوتاه مدت و بلند مدت خواهد بود یکی از دلایلی که مدیریت صفحه خود را وارد فاز عملی نمی کند و مسولیت بردن امضاها را بر عهده نمی گیرد به استراتژی بلند مدت بر می گردد .
در پایان ضمن تشکر مجدد از استقبال گرم شما هموطنان عزیز امیدواریم با مغتنم شمردن فرصت و اهتمام به شرکت در این امر مثبت بتوانیم گامی بسیار مثبت برای گرفتن کوچکترین حقوق شهروندی و مدنی ملتمان یعنی حق برخورداری و تحصیل به زبان مادریمان بر داریم .
با تشکر و احترام
مدیریت صفحه
*** 479 نفر فرم درخواست مجوز رسمی برای گرامی داشت روز جهانی زبان مادری را امضا کرده اند *** + تصاویر و فایل پی دی اف
479 نفر دونیا آنا دیلی گونو حاقیندا دولتی اورگانلارا مراجعت ائتمه فرمونو امضالاییب لار + شکیل و پی دی اف
بر اساس اخبار رسیده به صفحه کمپین کسب مجوز رسمی برای گرامیداشت روز جهانی زبان مادری در ایران ، 477 نفر از فعالین مدنی آذربایجان در دنیای حقیقی تا کنون فرم درخواست برای مجوز رسمی را طبق اسناد زیر امضا کرده اند .
خاطر نشان سازیم همانطوری که در اطلاعیه شماره 2 به عرض هموطنانمان رسانده بودیم جریان گرفتن امضا از دو مسیر دنیای حقیقی و دنیای مجازی در حال انجام است ، صفحه کمپین فقط در دنیای مجازی امضای آن دسته از هم هموطنانی را که دسترسی به ایشان وجود ندارد جمع آوری خواهد کرد و مسولیت دنیای حقیقی را به دوستان واگذار می کنیم .
در پستهای بعدی محل جمع آوری امضای هر استان گذارده خواهد شد .
امیدواریم دوستان همچنان که از تصاویر زیر مشخص است با نوشتن نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و شماره کارت ملی اعلام موجودیت کنند .
یاشاسین آنا دیلیمیز
برای مشاهده تمامی امضا ها آدرس پی داف زیر را دانلود کنید
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn