دکتر لطیف حسنی، به اعتصاب غذای خود پایان دهید؛ آذربایجان، محتاج شماست

37مین روز اعتصاب غذای دکتر لطیف حسنی در حالی به پایان می رسد که وضعیت جسمانی ایشان رو به وخامت نهاده و جانشان در خطری شدید قرار گرفته است.
فعال شناخته شده ی آذربایجان بیش از 5هفته را در اعتراض به آزار و اذیتهای ماموران امنیتی، برخوردهای شرم آور و توهین آمیز مسئولان زندان تبریز و مخالفت با انتقال وی به زندان کرج به سر برده و عهد کرده تا پای جان از آرمانهای ملتش دفاع نماید. دکتر لطیف حسنی تنها به دلیل تلاش بر احقاق حقوق ملت آذربایجان توسط دادگاههای فرمایشی جمهوری اسلامی ایران به تحمل حکم بیسابقه ی 9 سال زندان محکوم گردید و اینک به همراهی 4 همراه دیگرش (یوروش مهرعلی بیگلو، محمود فضلی، شهرام رادمهر، بهبود قلیزاده) بار آرزوهای یک ملت را بر دوش می کشند.
اعتصاب غذای 37روزه چیزی نیست که در عصر ارتباطات و دنیای رسانه بشود بایکوت نمود. این اعتصاب و بازی بر سر زندگی، مرزهای خبری را در همان اولین روزها درنوردید و به گوش آنانکه باید، رسید.
اما همچنانکه انتظار می رفت، رژیم ایران باز هم ماهیت ضد انسانی اش را به نمایش گذاشته و تاکنون توجهی به خواسته های به حق لطیف حسنی نداشته و از رژیمی که دستش به خون دهها جوان آذربایجانی آغشته، چنین نیز قابل پیش بینی بود.
اپوزیسیون فارس و مجامع حقوق بشری وابسته ی شان نیز همچون روال سابق دست به بایکوت چنین حماسه ای زده اند و انگار نه انگار در گوشه ای از آذربایجان جنوبی یک فعال سیاسی در 37مین روز اعتصاب غذا به سر می برد و جانش هر لحظه در خطر اتفاقات تلخ است.
در حرکت ملی آذربایجان جنوبی نیز علیرغم تلاشهای فراوان بسیاری از فعالین، گروهها و تشکلات بوده اند تنگ نظرانی که از درد فراگیرتر شدن نام دکتر لطیف، بی توجهی پیشه کرده و سکوت اختیار نموده اند. وقتی درخواست 7 ریش سفید حرکت ملی(حسن آغا دمیرچی و...) از دکتر لطیف برای شکستن اعتصابش جایی برای انتشار در رسانه ها نمی یابد چاره ای جز افسوس هم نمی توان یافت. و انفعال شرم آور و تاریخی عده ای هوادار، که دیری است حرکت ملی را در فیس بوک و تعداد لایکها یافته اند.
فرزند خلف آذربایجان،
دکتر لطیف حسنی،
ملت آذربایجان به رهبرانی چون شما در آینده ای نزدیک بسیار محتاج است، بسیار بیشتر از آن چه که شاید خود نیز به آن اندیشیده اید. دکتر لطیف، سالهاست حرکت ملی از وجود رهبرانی چون شما قدرت گرفته و جان یافته و به راهش ادامه داده. جوانان آذربایجان سالهاست در مکتب چگونه زیستن، استقامت و شجاعتتان درس می گیرند و اینک نیز برای آخرین درس، چگونه فداشدن در راه ملت را با ذره ذره ی وجودتان یاد می دهید.
دکتر لطیف، به خواسته ی تان رسیدید و با جان و دل یاد گرفتیم برای ملت و به یاد ملت چگونه می توان همچون شما آزادانه و با آغوش باز به استقبال شهادت رفت.
فرزند آذربایجان،
معلم عزیز،
مگر نه اینکه یاد داده اید خواست آدمی در برابر خواست ملتش به هیچ می ارزد. مگر نه اینکه بهتر از همه می دانید شما و دیگر رهبران آذربایجان، خون رگ این ملتید.
بگذارید وجود سالمتان خاری باشد در چشم دشمنان.
از شما عاجزانه خواهشمندیم به اعتصاب غذای خویش پایان دهید.
جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح
2 تیر 1393
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn